Warto ogłosić – SKM Warszawa…

17 października 2019

Warto ogłosić – SKM Warszawa odstępuje od umowy z Pesą na Elfy. Pesa wyraża ubolewanie
Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, warszawska Szybka Kolej Miejska odstąpiła od umowy z Pesą na dostawę od 13 do 21 nowych pociągów.

Przypomnijmy – upaństwowiona, nie tak dawno, PESA. Ostatnio dodawałem znalezisko z wypowiedzią prezesa o spodziewanym minusie na wyniku spółki w tym roku. Minus się właśnie zwiększył. ¯_(ツ)_/¯
https://www.wykop.pl/link/5172485/restrukturyzacja-prawie-zakonczona-a-panstwowa-pesa-wciaz-na-minusie/

Wracając do konkretu:

(…) Przewoźnik podkreśla, że może odstąpić od umowy w całości lub w części, jeżeli zwłoka Pesy z wykonaniem któregokolwiek z pojazdów objętych przedmiotem umowy, trwa dłużej niż 30 dni w stosunku do harmonogramu dostaw zawartego w umowie. “W chwili obecnej Pesa ma opóźnienia w dostawach: pierwszego pojazdu – 87 dni, drugiego – 56 dni, trzeciego pojazdu – 25 dni” – czytamy.

(…) SKM przysługuje kara umowna w wysokości 20% wynagrodzenia netto za dostawę 13 pojazdów. SKM nie może odstąpić od należnych spółce kar umownych, ponieważ stanowiłoby to naruszenie przepisów Prawa Zamówień Publicznych –czytamy.

(…) Do zaistniałej sytuacji odniósł się dostawca pojazdów. „Z ubolewaniem i zaskoczeniem przyjęliśmy decyzję Zarządu SKM o odstąpieniu od umowy na dostawę Elfów 2. W tej chwili trwa produkcja tych pojazdów, a pierwszy rozpoczął właśnie testy. Pomimo opóźnienia pierwszych planowaliśmy dostarczenie ostatnich egzemplarzy przed terminem. Zaskoczenie jest tym większe, że przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad wspólnym rozwiązaniem sytuacji, które byłoby korzystne dla obu stron” – napisała Pesa w specjalnym oświadczeniu.
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/skm-warszawa-zrywa-umowe-z-pesa-na-dostawe-elfow–94029.html

Peszek.

I teraz przypomnijmy sobie propagandowy płacz o niewybraniu PESY w przetargu na tramwaje dla Warszawy.

Znaleziska w temacie są w wykopalisku.

#pesa #polska #kolej #warszawa #pociagi #skmwarszawa

No Comments

Comments are closed.